3 Ocak 2023 Salı

bir yıl daha geçti ömürden;

 

günleri saymadım ama saatleri saydım bu sene.. trene bindim kaçta ineceğim? otobüs beş dakikaya gelir yetişebilecek miyim?

biliyorsunuz mesafeden kaynaklı durum değişikliği yaptım.. yoğun olmasa da işe gidip geldiğim mesafe kısa olunca okuma başarım yüzde doksan düştü.. son bir ayda sadece bir kitap okudum.. pardon başladım.. artık evde okuma zamanı planlaması yapmam lazım.. 

ne diye geldim neler yazıyorum.. trenle gidip gelirken bir yaş daha yaşlandım.. heh şimdi doğru yere bağlandım.. bu blog dünyasından kazandığım dostlarımla harika bir doğum günü geçirdim.. fiziken bir arada olmasak da; telefon ile mesaj ile sürpriz gelen çiçekler ve kargolar, kahve ve pastalar ile.. 

gruptaki doğum günü olan dostlar için sürprizler hazırlarken daha farklı hissediyordum bu sefer sürpriz yapılan kişi ben olunca çok daha farklı hissediyorum.. birincisi nasıl çabaladıklarını tahmin edebiliyorum.. 

yeni iş adresimi taşınma durumu olduğu için paylaşmamış ancak nerde olduğumu bilsinler diye yine de bir kişiye vermiştim :) kahve geldi pasta geldi işyerine.. hayır yani paket servis gelebilecek yakında bir starbucks olduğunu bile bilmiyordum.. 

eve gelince kapıda bekleyen kargo kolisinden bu ciciler çıktı.. bi konuşmamızda hasibe çift kişilik yorgan kullandığımı netleştirmiş, çift kişilik nevresim takımı almışlar.. fotoğraf için yatağın üzerine serdim.. renkleri ve deseni çok beğendim.. ama bu güzellik de başka bir vurdu beni kalbimden.. dışı ayrı içi ayrı.. (kese hemde krismıs desenli kese için hasibe çok teşekkürler bacım) konya'dan (nesli) dört motif birleşip yola çıkmış.. yozgat, kayseri (mavilale, sevgi, azize) bursa (hatice, sevcan, nurten) , tekirdağ (özge, fatma), eskişehir (gonca, gönül), izmit'i (nuray) geze geze motifler arta arta bütün olup bana gelmiş.. defter gezdirdik, kitap gezdirdik ama örtü gezdirmemiştik grupta.. bunda sadece kullanma emeğim olacak gerçi.. ama yıllar boyu dostlardan gelen harika ve anlamlı bir güzellik olarak baş köşede yerini aldı bile.. 


akşam yemeğine kardeşime gittim,
gelin kız kübra'nın annesi de aynı gün doğmuş birlikte pasta kestik..

eve geldim kapıda bir güzellik daha,
sevgili dostum rabia sarı papatyalar ile günün heyecanını geceye taşıdı.. 
ağzım kulaklarımdaydı uyuyana kadar ki hiç bitmesin istedim bu gün..


birkaç gün öncede nesli ile hasibe'nin organizesi ile
bu sanatsal içi çikileta dolu kutu kargo ile gelmişti.. 
paylaşmak için günü bekledim.. 
hala bir paket var evde ama daha vakti gelmemiş aç denilmesini bekliyorum.. 
siz ne kadar bekleyebilirsiniz size gelen bir paketi açmak için?bu sevimli defterin içinde de örtünün hikayesi var.. 
en sonuna da duru imza attı.. 

daha bitmemiş dün akşam eve gittiğimde bir paket daha beni bekliyordu kapıda..

hatta bir tane de bugün bekliyor.. 

akşama fotoları ilave edeceğim.. 


12 yorum:

Neslihan Duysak dedi ki...

Arka planda yaşanılan heyecanın sana yansıyan yönünü okumak da ayrı keyif verici imiş 😇 iyiki doğdun patron 💕

uzmanamator dedi ki...

İyi ki doğdun evimizin direği çatımız motiften her yanımız rengarenk iplerle kuşatılmış

mavilaleden dedi ki...

Yeni yaşın kutlu olsun güzel insan 💜

Gonca dedi ki...

İyi ki doğurmuş anan seni bacım , iyi ki varsın iyiki tanıştık kaynastik motif kitap derken can yoldaşı olduk. Yeni yaşın yeni işin sana mutluluklar getirsin inşallah.

Yüreğimin İklimi dedi ki...

ne güzel bir doğum günü hediyesi..
Sağlıkla, mutlulukla bereketle nice senelere

Adsız dedi ki...

Canımm can dostum en güzel mutlulukları ve en güzel tebessümleri hak ediyorsun ❤ Biz bir ukde bırakabilmiş, bir tebessüm, bir gülücük olmussak ne mutlu bize 🥰 sen kim olduğumu hemen anladın ama yine de yazayım ( Hasibe) bloğumu açamadım 🥰

Sevcan şen dedi ki...

Mutlu yıllar ilaç gibi kadın la başlayıp , Mutlu yıllar patron ile bitiriyorum ..
Seviyoruz biz hepimiz seni ...❤

Adsız dedi ki...

Mutlu yıllar canım hep birlikte Sevgi

Nilgün Komar dedi ki...

canlarım... her ilmek ruhuma öyle bir işledi ki ! paketleri açtığım an içinden kokunuz da geldi sanki.. hele dün akşam gelen paketten çıkan hırka yine şok olmuş halime geri döndürdü beni.. duygu seline kapıldım.. ağlamak ile gülmek arasında bir yerde takılıp kaldım.. her birinizi hayal ettim..

tabi ki iyi ki karşılaştık.. şu blog aleminin bana kattığı birbirimize kattığı bu güzel dostluk bağımız hiç bozulmasın inşallah..

tü tü maşallah diyelim kulak çekip tahtaya vuralım, aman nazar değmesin..

güzel dilekleriniz için teşekkür etmek basit kalıyor ama çook teşekküür ederim... her birinize ayrı ayrı sarılıyorum.. ♥

akşam son paketi alayım geliyorum yeniden..

Handan dedi ki...

Canım Nilgün, iyi ki doğmuşsun :) Daha nice harika yılların olsun. Hediyelerinin her birisi birbirinden güzel. Gönderen güzel yüreklere de selâm olsun. Güle güle, huzurla, mutlulukla kullan.

Nilgün Komar dedi ki...

handanım, çok teşekkür ederim canım.. ♥

Şule Uzundere dedi ki...

Ne güzel hediyeler almışsın. Böyle geçince doğum günü daha keyifli oluyordur eminim :-) Blog arkadaşlığı bir başka güzel oluyor. Nice mutlu senelere :-)