5 Haziran 2018 Salı

motif aşkına: ezgissimo önderliğinde: 200günde200motif;

aylar önceydi, ezgissimo'nun bloğunda, sosyal medya hesaplarında gördüm herkes harıl harıl motif örüyor.. o sırada ben etkinliğimizin motiflerini örmek için çabalıyordum.. ve daha bir sürü işler.. ve çalıştığım işin yoğunluğu derken gördüklerimi görmezden geldim :) ama olmadı serde motifseverlik var ya o kadar da uzak duramadım.. kırkaltıncı günlerinde iken 200günde200motif şenliğine katılmaya karar verdim.. son zamanlarda en sevdiğim iplerden olan alize diva sepetini ortaya döktüm ve örmeye başladım.. kural olarak her gün bir motif örmemiz gerekiyor ama ben açığı gruba yetişmek adına günde birden fazla örmeye çalıştım.. bugün itibari ile sanırım seksen motifi buldum.. ilk 44 motifi 77ci günde bitirdim.. işte karşınızdalar.. modeller etkinliklerdeki motif arşivlerimden.. etkinliğe katılanların ördüklerine de bakıyorum.. yeni araştırmalar yapıyorum.. bulduğum motifin renkleri çok beğendiysem birebir, beğenmediysem kendim renk uyguluyorum.. grupladığım renkler çok hoşuma gidince de o gruptan bir kaç çeşit motif örüyorum.. işte maceram bu minvalde gelişiyor..
5 yorum:

Ebemkuşağı dedi ki...

Çok renkli,güzel bir etkinlik. Ellerinize sağlık:)

ezgi dedi ki...

Hepsi birbirinden şahane :)
Maili de aldım, son bekleyen bir kaç konuk vardı, artık senin katılımınla konuk dosyasını da kapatırız. Ellerine sağlık
Sevgilerimle :)

şule uzundere dedi ki...

Hepsi birbirinden güzel görünüyor. Emeğine sağlık. İmrenerek takip ediyorum :-)

Saadet Uslu dedi ki...

Bu etkinlik çok sevimli bence. Ama düşündüm ne yaparım bu motifleri diye başlamadım hiç. Alerjiler çıktıktan sonra bizde örgü hiç kullanılmıyor artık. Daha önce çocuklara ördüğüm yatak örtüleri bile kaldırıldı hep.

Nilgün Komar dedi ki...

ebemkuşağı; teşekkür ederim.. ♥
ezgi; sevgiler benden sana iyi gaza geldim sayende.. ♥
sule; teşekkür ediyorummmm ♥
saadetim; alerjiler olunca akan sular duruyor, hiç sevmiyorum alerjiyi ama malesef nerdeyse hepimizin başında bir modeli mevcut.. bende motifleri ne yapacağımı bilemiyourm birbirine uyan boyları birleştirip yelek yapmak istiyorum, birde çanta.. uymayanlar beklemeye kalır sanırım bir yerlere monte edebilirim diye düşünüyorum aplike olarak bir yerlerde kullanabilirim.. toka olur broş olur v.s. bitince bir etrafa bakarız :)